فروشگاه اینترنتی موبایل سبز, مقالات و آموزش

یک پاوربانک چند بار گوشی را شارژ می‌کند؟

یک پاوربانک چند بار گوشی را شارژ می‌کند؟

درک ظرفیت پاوربانک

کاربران پاوربانک معمولاً با عدم تطابق بین ظرفیت مورد انتظار پاوربانک خریداری شده و تعداد واقعی شارژهایی که برای تلفن یا رایانه خود دریافت می‌کنند، مواجه می‌شوند. ما انتظار داریم که با استفاده از یک پاوربانک 10000mAH ، تلفن هوشمند باتری 3000 میلی‌آمپر را حداقل 3 بار شارژ کنیم. بااین‌حال، در حقیقت، تلفن شما حدود 2 بار شارژ می‌شود!

یک قانون سریع این است که فرض کنید ظرفیت واقعی پاوربانک شما 2/3 ظرفیت نظری ذکر شده در جعبه است؛ بنابراین برای یک پاوربانک 10000 میلی‌آمپری با کیفیت خوب، حدود 6600 میلی‌آمپر یا تقریباً 2 بار شارژ کامل برای آیفون 12 و برای یک پاوربانک 27000 میلی‌آمپری خوب، حدود 18000 میلی‌آمپر یا حدود شش شارژ برای آیفون 12 یا آیفون 12 خواهد بود.

یک پاوربانک چند بار گوشی را شارژ می‌کند؟

جهت خرید محصول کلیک کنید

برای درک بهتر از ظرفیت پاوربانک ادامه مطلب را بخوانید.

تطابق ظرفیت اسمی با ظرفیت واقعی

دلیل این عدم تطابق این است که وقتی ولتاژ باتری و دستگاه‌های شارژ، متفاوت باشد mAH واحد خوبی برای اندازه‌گیری ظرفیت باتری نیست. باتری‌های لیتیوم یونی که در پاوربانک‌ها استفاده می‌شوند 3.7 ولت (اسمی) دارند اما باتری گوشی‌های شما 5 ولت شارژ می‌شود.

mWH یا وات ساعت بهترین روش برای اندازه‌گیری انرژی ذخیره شده باتری است زیرا از ولتاژ مستقل است و کل انرژی باتری را در نظر می‌گیرد؛ بنابراین یک پاوربانک با ظرفیت 10000 میلی‌آمپر در واقع دارای ظرفیت 10000 میلی‌آمپر در 3.7 ولت است. کل انرژی در چنین باتری در mWH 10000 mah x 3.7 volt = 37000 mWH خواهد بود.

وقتی خروجی 5 ولت باشد، ظرفیت ماه این باتری کمتر می‌شود. ظرفیت باتری هنگام شارژ در خروجی 5 ولت 37000 میلی‌وات ساعت تقسیم‌بر 5 ولت یا 7400 میلی‌آمپر خواهد بود.

علاوه بر این، انرژی نیز در طی فرایند تبدیل از 3.7 به 5 ولت، به دلیل مقاومت کابل اتصال و در طول فرایند شارژ، از بین می‌رود. شاید متوجه شده باشید که تلفن‌ها اغلب هنگام شارژ گرم و یا داغ می‌شوند. این صرفاً انرژی الکتریکی است که به‌عنوان گرما در طول فرایند شارژ هدر می‌رود و در هر فرایند شارژ اجتناب‌ناپذیر است.

یک پاوربانک چند بار گوشی را شارژ می‌کند؟

جهت خرید محصول کلیک کنید

بسیاری از عوامل دیگر مانند دمای محیط و شیمی دقیق پاوربانک و باتری گوشی‌های هوشمند نیز عملکرد واقعی شارژ پاوربانک را تعیین می‌کنند. با فرض 10٪ افت (یا کارایی 90٪)، این منجر به ظرفیت اثرگذار 7400 x .90 = 6660 mah می‌شود. این تقریباً 2/3 از ظرفیت چاپی 10000 میلی‌آمپر ساعتی پاوربانک است.

ازآنجاکه ممکن است عملکرد واقعی شارژ در هر دستگاه متفاوت باشد، می‌توانید تقریباً ظرفیت 2/3 را برای محاسبه چند بار شارژ تلفن هوشمند توسط پاوربانک خود فرض کنید.

به حداکثر رساندن ظرفیت پاوربانک

برای به حداکثر رساندن توان از پاوربانک خود، نکات زیر را دنبال کنید.

  • فقط در صورت لزوم از پورت‌های شارژ سریع یا QuickCharge استفاده کنید

اکثر تلفن‌های مدرن با فناوری شارژ سریع مانند شارژ سریع QuickCharge 3.0 یا USB C PD عرضه می‌شوند. چنین شارژ سریع با استفاده از ولتاژ بالاتر یا جریان‌های بزرگ‌تر از حالت عادی، تلفن شما را با سرعت بسیار سریع شارژ می‌کند. به‌عنوان‌مثال، اپل آیفون 12، 11، 11 پرو، XR، XS / XS حداکثر، X / 8/8، SE 2020 با استفاده از پاوربانک‌های شارژ سریع USB C PD مانند پاوربانک Anker PowerCore Slim 10000 PD با استفاده از کابل USB C به‌سرعت شارژ می‌شود.

یک پاوربانک چند بار گوشی را شارژ می‌کند؟

جهت خرید محصول کلیک کنید

  • وقتی عجله دارید شارژ سریع بهترین گزینه است

بااین‌حال، شارژ سریع از ولتاژهای بالا (9 ولت یا 12 ولت) استفاده می‌کند و این باعث می‌شود ظرفیت باتری قابل‌استفاده در پاوربانک بیشتر کاهش یابد و باتری پاوربانک خیلی سریع‌تر تخلیه شود. استفاده از پورت‌های استاندارد 2 آمپر و یا حتی 1 آمپر بر روی پاوربانک باعث می‌شود تا پاوربانک شما تا 20٪ ظرفیت شارژ اضافی داشته باشد.

 

  • از پاوربانک‌های با کیفیت و خوب استفاده کنید

پاوربانک‌های با کیفیت به دلیل وجود مدارهای بهینه شده، تا 95٪ کارایی بالاتری دارند. چنین پاوربانک‌هایی بهتر می‌توانند ولتاژ را تنظیم کنند و باعث کاهش هدررفتن انرژی در اثر گرما می‌شوند.

  • از کابل‌های کوتاه با کیفیت استفاده کنید

کابل‌های کوتاه با کیفیت از مقاومت کمتری برخوردار هستند زیرا از تماس‌های مس و فلز استفاده می‌کنند و در نتیجه منجر به اتلاف انرژی کمتری می‌شوند.

  • اگر عجله ندارید از پورت‌های شارژ USB 1 آمپر یا 2 آمپر استفاده کنید

شارژ از طریق شارژ غیر سریع 1 آمپر یا 2 آمپر / 2.1 آمپر درگاه‌های معمولی USB کارایی بیشتری نسبت به شارژ سریع در شارژ سریع پورت‌های USB شارژ سریع را تضمین می‌کند زیرا در ولتاژها و جریان‌های بالاتر انرژی بیشتری هدر می‌رود.

یک پاوربانک چند بار گوشی را شارژ می‌کند؟

جهت خرید محصول کلیک کنید

نکته پایانی

پاوربانک از ابزارهای جانبی مهم برای شارژ کردن گوشی موبایل می‌باشد. مسئله‌ای که در هنگام خرید پاوربانک‌ها برای شما مهم است، تعداد دفعاتی است که می‌تواند گوشی را شارژ کند. در این مطلب روش محاسبه تعداد دفعات شارژ کردن را به همراه روش‌های افزایش تعداد دفعات شارژ گوشی را توضیح دادیم. با استفاده از مطالب گفته شده، عمر پاوربانک خود را افزایش دهید.

در صورت تمایل شما می توانید از پیج اینستاگرام ماهم دیدن کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *